1. Ana Sayfa
  2. Kültür & Sanat
  3. We Are One: A Global Film Festival Başlıyor

We Are One: A Global Film Festival Başlıyor

Cannes Film Festivali’nden Sundance’e, dünyanın 21 prestijli film festivali 10 gün boyunca ortak bir programla Youtube’da online seyircilerini bekliyor.

We Are One A Global Film Festival

COVID-19 salgını yüzünden iptal edilen birçok prestijli film festivali, ilk kez düzenlenen We Are One: A Global Film Festival çatısı altında ortak bir programla Youtube’a taşındı. 20’den fazla festivalin kendi seçkileriyle katıldıkları online etkinlik, bu şekilde daha geniş kitlelere ulaşmayı ve yapılacak olan bağışlarla salgından zarar gören kesimlere destek olmayı amaçlıyor.

Festival’de yer alan etkinlikler ve film gösterimleri, festivalin internet sitesinde belirtilen gün ve saatte ”We are One” Youtube kanalından izlenebilecek. Aklınızda tutmanızda fayda olabilir; filmlerin büyük bir bölümü festival boyunca erişime her an açık olabilecekken bazı filmler yalnızca bir defa gösterilecek. Bu yüzden sitede yer alan etkinlik takvimini kontrol etmeniz mantıklı olabilir. Online festival 7 Haziran’da sona erecek.

Le Coup Des Larmes, 31 Mayıs 19:45

İlk gösterimini Venedik Film Festivali’nde yapan Le Coup Des Larmes, geçtiğimiz yıl birçok festivalden ödülle döndü. Online prömiyerini ise We Are One’da yapacak olan film, Florence isimli bir aktrisin yeni rolü için Fransa kırsalında çıktığı yolculuğu anlatıyor.

Ricky Powell: The Individualist, 31 Mayıs 00:30

Aslında bu yıl iptal edilen Tribeca Film Festivali’nde gösterilmesi planlanan Ricky Powell: The Individualist belgeseli, online prömiyerini We Are One’da yapıyor. 80’lerden 2000’li yıllara New York sokaklarının entelektüel nabzını tutan efsanevi fotoğrafçı Ricky Powell’ı anlatan belgesele ek olarak, festivale özel olarak gerçekleştirilen Ricky Powell söyleşisini de Youtube üzerinden festival boyunca izleyebilirsiniz.

No One Left Behind, 31 Mayıs 18:45

21 Grams ve Babel gibi başarılı filmlerin senaryosunu yazan Guillermo Arriaga’nın 2019 yılında çektiği bu 31 dakikalık kısa film, gizli bir görev için Meksika’ya gitmek zorunda kalan Amerikan askerlerinin şaşırtıcı hikayesine odaklanıyor.

Adela Has Not Had Supper Yet, 6 Haziran 18:25

Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nin We Are One için seçtiği bu film, festivali oluşturan en eski yapımlardan biri. New York’lu özel dedektif Nick Carter’ın, etçil bir bitki olan Adele’i izlemek için Prag’a kadar uzanan yolculuğunu anlatan yapım, film noir unsurlarının Amerika dışındaki başka bir coğrafyada nasıl komediye dönüşebileceğinin somut bir ispatı.

Ticket of No Return/Bildnis einer Trinkerin, 1 Haziran 16:00

Geçmişini unutmak için Berlin sokaklarında dolaşan bir kadının hikayesini anlatan Ticket of No Return, Almanya’nın sıra dışı kadın yönetmeni Ulrike Ottinger imzası taşıyor. Ottinger’in 1979 yapımı filmi, toplum ve birey arasındaki mesafeye ve farklılıklara odaklanırken, filmin kahramanı She’nin giydiği kıyafetlerle 40’lı yılların Hollywood ihtişamına da göz kırpıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Düşünümsel, okuruyla konuşan, paylaştıkça çoğalan, nev-i şahsına münhasır içerik platformu…

Yorum Yap