1. Ana Sayfa
  2. Kültür & Sanat
  3. Stephen King Romanı “Revival” Film Oluyor

Stephen King Romanı “Revival” Film Oluyor

Usta korku romanı yazarı Stephen King’in “Revival” eserinin, Mike Flanagan tarafından sinemaya uyarlanacağı resmi olarak duyuruldu.

Revival Kitap Oluyor

Stephen King’in Revival romanı, 2014 yılında okuyucularıyla buluşmuştu. Kitap, bir uyuşturucu bağımlısının hikayesini konu ediniyor. Kasabaya gelen yeni bakan, ayrılmış olduğu karısı ve görmediği oğlu ile yeniden iletişime geçmeyi takıntı haline getirmiştir.

Charles Jacobs’ı kasabada herkes sevmeye başlar. Tabii eski karısı ve oğlu hariç. Kasabada Jacobs ve oğlunun başına korkunç şeyler gelecektir. Bu sırada hikayenin odağı tüm bu olayları gözetleyen Jamie Morton’a geçer ve olay H.P. Lovecraftvari bir korku dizisine dönüşür.

Önerilen Yazı
Bob Dylan Yeni Albümüyle Geri Dönüyor!

Beyazperde haberine göre, Revival’ın yönetmen koltuğuna; Gerald’s Game, The Haunting of Hill House, Doctor Sleep gibi korku türündeki yapımlarla tanınan Mike Flanagan geçecek. Ayrıca filmin senaryosunu da Flanagan kaleme alacak.

Başarılı yönetmenin ayrıca Midnight Mass isimli korku dizisini çekmeye hazırlandığı bilinenler arasında yer alıyor. Tüm bunlardan önce Netflix yapımı The Haunting of Hill House‘un yeni sezonu The Haunting of Bly Manor izleyicilerle buluşacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Düşünümsel, okuruyla konuşan, paylaştıkça çoğalan, nev-i şahsına münhasır içerik platformu…

Yorum Yap