1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Netflix’in En İyi 6 Filmi
Trendlerdeki Yazı

Netflix’in En İyi 6 Filmi

Netflix’in kendi yapımları arasında en iyi olan filmleri sizin için mercek altına aldık.

Netflix En İyi Yapimlar

Netflix’in kendi yapımları arasında en iyi olan filmleri sizin için mercek altına aldık.

Çıktığı ilk günden beri sinema ve televizyon dünyasını değiştiren Netflix, neredeyse her ay yeni yapımlarıyla aramızda oluyor. Birçok oyuncunun ve yönetmenin yer aldığı bu yapımlara milyonlarca dolar yatırım yapan Netflix, kimi zaman istediği kaliteye ulaşamıyor. Ancak şunu Netflix zaman içerisinde oldukça fazla gelişim gösterdi. Öyle ki bu yılın en iddialı Oscar adaylarından biri olan Roma filmi tamamen Netflix tarafından yaratıldı. Biz de sizin için Netflix’in şu ana kadar yayınladığı en iyi filmleri mercek altına aldık. Keyifli seyirler..

Roma

Netflix’in en iyi yapımı olarak lanse edilen Roma filmi ünlü yönetmen Alfonso Cuaron’un imzasını taşıyor. 2019 Oscar adayları arasında oldukça iddialı bir konumda olan film, Meksika’lı bir hizmetçi olan Cleo’nun hayat hikayesine odaklanıyor. Bu hayat hikayesinib yanı sıra Meksika’nın 1970’lerdeki toplumsal durumlarını da gözler önüne seren film kesinlikle izlemeniz gereken Netflix yapımlarından biri.

The Ballad of Buster Scruggs

Ünlü yönetmenler Ethan ve Joel Coen’in yönettiği The Ballad of Buster Scruggs, farklı hikayeleri barından bir antoloji filmi. Bu yılın 2 Oscar adaylığı kazanan film, izleyenlerin keyif aldığı bir seri olarak görülüyor.

Annihilation

Netflix’in bilimkurgu türündeki filmi Annihilation, gerçekleşen olaylardan ötürü karantinaya alınan ve bu bölgeye gönderilen görevlilerin yaşadığı sıra dışı olaylara odaklanıyor. Kadrosunda Natalie Portman ve Oscar Isaac gibi isimlerin bulunduğu film Netflix’in başarılı yapımlarından.

Bird Box

Yine bu yılın iyi yapımlarından olan Bird Box, kısa bir sürede Netflix’in en çok izlenen filmi oldu. Oscar Ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği film post-apokaliptik bir dünyayı gözler önüne seriyor. Bu tür kıyamet senaryolarından hoşlanıyorsanız, Bird Box tam olarak size göre.

Okja

Netflix’in Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan filmi Okja, en yakın arkadaşı Okja adında büyük bir hayvan olan Mija’nın hikayesini anlatıyor. Başarılı filmin kadrosunda ise Jake Gyllenhaal, Tilda Swinton ve Lily Collins gibi isimler bulunuyor.

Beast of No Nation

Ünlü yönetmen Cary Fukunaga’nın yönettiği Beast of No Nation, Netflix’in ilk başarılı filmlerinden. Bir Afrika ülkesinde korkunç bir savaşa maruz kalan bir çocuğun hikayesine odaklanan filmin başrolünü ise Idris Elba üstleniyor.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap